بزرگترین هایپر ساختمانی کشور | خاجیبزرگترین هایپر ساختمانی کشور | خاجیبزرگترین هایپر ساختمانی کشور | خاجی
021-65411112
crm@khaji.ir
تهران ، جاده شهریار به ملارد

نمایندگی آریا کوپلینگ

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

فروشگاه خاجی در جهت رفع مایحتاج مشتریان، حمایت از کالای ایرانی، حذف واسطه ها و در نهایت قیمت مناسب، نمایندگی فروش محصولات برند آریا کوپلینگ در منطقه غرب استان تهران را بر عهده دارد.

آریاکوپلینگ

مجموعه آریاکوپلینگ در اواخر دهه هفتاد شمسی شروع به طراحی و تولید تجهیزات آتش نشانی نمود.  با توجه به سابقه درخشان و ریشه بسیار عمیق تولیدی-صنعتی مجموعه، از سال 1348 (50 سال تاکنون) در زمینه طراحی و ساخت قالب‌های صنعتی و تولید قطعات حساس در صنایع مختلف، این مجموعه با ذهنیت توسعه و رشد به سرعت دامنه فعالیت خود را گسترش داده و با افزایش توان تکنولوژیکی، تجهیزاتی و علمی، تولید محصولات آتش نشانی تحت برند آریاکوپلینگ (ARYA) را در برنامه خود قرار داد.

نمایندگی آریا کوپلینگ در ملارد

دانش، خلاقیت و تجربه بیش از پنج دهه فعالیت مستمر و موثر در صنعت، این امکان را فراهم نمود تا به تدریج طیف وسیعی از محصولات تولیدی به روش‌های مختلف و حرفه‌ای، با رعایت بالاترین حدود استانداردهای جهانی به بازارهای داخلی و صادراتی راه یافته و زمینه را برای هدف گذاری تولیدات تخصصی و انحصاری فراهم آورد.

این مجموعه تولید کننده انواع جعبه آتش نشانی، قرقره آتش نشانی و هوزریل، اتصالات انگلیسی (BS)، اتصالات آلمانی (STORZ)، انواع نازل آتش نشانی، انواع شیرهای آتش نشانی، خاموش کننده (کپسول آتش نشانی) و اسپرینکلر است.

جعبه آتش نشانی

یکی از پر کاربردترین تجهیزات آتش نشانی برای اطفا حریق های دستی، جعبه آتش نشانی است؛ که سالهاست در ساختمان های اداری و تجاری و اخیرا در ساختمان های مسکونی جهت سهولت در استفاده عموم و خاموش کردن حریق قبل از رسیدن آتش نشان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

تجهیزات درون جعبه آتش نشانی

در جعبه آتش نشانی مجموعه ای از تجهیزات آتش نشانی قرار می گیرد که برای اطفا حریق ضروری می باشند این تجهیزات شامل کپسول آتش نشانی، قرقره، شیلنگ آتش نشانی و شیرآلات ونازل می باشد تا در صورت وقوع حریق، افراد بتوانند از آنها استفاده کنند.

انواع جعبه آتش نشانی

جعبه آتش نشانی دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

جعبه آتش نشانی از نظر نحوه و محل نصب

 • جعبه آتش نشانی دیواری: جعبه آتش نشانی دیواری به دو نوع روکار و توکار تقسیم می شود.
 • جعبه آتش نشانی محوطه ای: جعبه آتش نشانی محوطه ای در یک نوع پایه دار و ایستاده موجود می باشد.

نمایندگی آریا کوپلینگ فردیس

جعبه آتش نشانی از نظر نوع کاربرد

 • جعبه نگهدارنده کپسول آتش نشانی: محفظه ای که کپسول آتش نشانی درون آن قرار می گیرد.
 • جعبه نگهدارنده شیلنگ آتش نشانی: براساس نوع شیلنگ موجود در جعبه آتش نشانی به دو نوع فایر باکس و هوزریل باکس تقسیم می شود.

انواع جعبه آتش نشانی بر اساس جنس

 • جعبه آتش نشانی استیل
 • جعبه آتش نشانی فایبر گلاس

انواع جعبه آتش نشانی بر اساس شکل ظاهری

 • جعبه آتش نشانی تک درب
 • جعبه آتش نشانی دو درب
 • جعبه آتش نشانی دو قلو
 • جعبه آتش نشانی نور تاب
 • جعبه آتش نشانی کرکره ای
 • جعبه دکوراتیو

ابعاد استاندارد جعبه های آتش نشانی

جعبه های آتش نشانی در ابعاد استاندارد (ارتفاع 74، عرض 60، و عمق 15 یا 20 سانتی متر) تولید و یا به سفارش در ابعاد های (ارتفاع 148، عرض 60 و عمق 20 سانتی متر) از نوع جعبه آتش نشانی ایستاده و یا از نوع جعبه آتش نشانی افقی در ابعاد های ( ارتفاع 74 یا 84، عرض 100 یا 90 و عمق 20 سانتی متر) مورد استفاده قرار میگیرند که در نوع جعبه های آتش نشانی سفارشی فضای مناسب جهت قرار گرفتن دو عدد کپسول آتش نشانی را دارا می باشند.

نمایندگی فروش محصولات آریا کوپلینگ البرز

استفاده از این تجهیزات بیشتر برای کنترل و حتی اطفا حریق های کوچک کاربرد دارد.

 

کوپلینگ انگلیسی (BS)

کوپلینگ انگلیسی یا کوپلینگ BS آریاکوپلینگ در سیستم‌های آبرسانی آتش نشانی پرفشار کاربرد دارد. کوپلینگ انگلیسی تحت الزامات استاندارد BSi طراحی و تولید می‌شود.

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

این کوپلینگ‌ها در برابر ضربه، جریان پرفشار و عوامل خورنده در شرایط محیطی سخت، مقاومت بالایی دارند و برای مصارف آتش نشانی در چنین مناطقی، تنها گزینه انتخابی مسوولان ایمنی و HSE هستند. کوپلینگ انگلیسی اغلب در تجهیز تیم‌های ایمنی و آتش نشانی اسکله‌ها، مناطق نفت خیز، مجتمع‌های پتروشیمی، سکوهای نفتی و سایر سازه‌های ساحلی و فراساحلی کاربرد دارد.

کوپلینگ مکش

کوپلینگ مکش یا ساکشن کوپلینگ، اتصالاتی هستند که در انتقال آب در تاسیسات تحت مکش کاربرد دارند. اتصال این کوپلینگ از نوع نر و مادگی و به صورت رزوه‌ای است. با توجه به وزن بالای کوپلینگ‌های مکش، رزوه اتصال آن به شکل گرد و درشت طراحی و ساخته شده و سبب اتصال سریع و آسان با کمترین چرخش می‌شود. این کوپلینگ‌ها در سایز 4 اینچ و با دو آلیاژ پایه مس بسیار مستحکم و آلیاژ آلومینیوم ساخته می‌شوند.

نمایندگی آریا کوپلینگ شهریار

درپوش اتصالات BS

اتصالات آتش نشانی مانند اتصالات انگلیسی BS ممکن است زمان‌های طولانی بلااستفاده بمانند. بدین ترتیب مجراهای آزاد این اتصالات به تدریج با تجمع اشیای ناخواسته مسدود شده و در هنگام نیاز جلوی کارکرد صحیح آن را بگیرد. همچنین ممکن است در سیستم‌های خشک آتش نشانی، باز شدن اشتباهی یک شیرفلکه باعث نشت و هدر رفت آب در اتصالات آبرسانی آتش نشانی شود. با تعبیه درپوش اتصالات انگلیسی می‌توان چنین مشکلاتی را پوشش داد.

نمایندگی آریا کوپلینگ اندیشه

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

این محصول با سه ماده اولیه، برنجی، آلومینیومی و پلاستیکی ساخته می‌شود.

 

تبدیل‌های اتصالات انگلیسی

تبدیل‌های اتصالات انگلیسی تجهیزاتی هستند که برای اتصال تجهیزات رزوه شده مختلف یا ارتباط بین سیستم‌های اتصالاتی مختلف با همدیگر (مانند اتصالات STORZ و BS ) کاربرد دارند.  برخی از این اتصالات به شرح زیر هستند: تبدیل مادگی تک گوشواره در دو نوع رودنده و تودنده، تبدیل BS به STORZ، تبدیل BS به BS و تبدیل دبل میل و دبل فیمیل

نمایندگی فروش محصولات آریا کوپلینگ ملارد

تمامی تبدیل‌های اتصالات انگلیسی آریاکوپلینگ در دو نوع آلیاژ پایه مس و آلیاژ آلومینیوم طراحی و ساخته می‌شوند. برای استعلام قیمت و خرید انواع تبدیل اتصالات انگلیسی آریاکوپلینگ یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

تبدیل مادگی تک گوشواره

این تبدیل برای اتصال مقاطع رزوه شده به سیستم اتصالات انگلیسی کاربرد دارد. در دو نوع رودنده و تودنده و با دو آلیاژ پایه مس و آلیاژ آلومینیوم تولید می‌شود. تک گوشواره بودن این محصول امکان اتصال و جداسازی کوپلینگ با یک دست را فراهم می‌کند. به گونه‌ای که با چرخاندن گوشواره به صورت ساعتگرد، تک زبانه کوپلینگ آزاد شده و به راحتی اتصال کوپلینگ باز می‌شود.

 

تبدیل BS به STORZ

این تبدیل همانطور که از نامش پیداست، راهکاری برای اتصال تجهیزات نا همخوان در دو نوع اتصالات STORZ و BS است. این تبدیل در دو نوع اتصال نری انگلیسی و اتصال مادگی انگلیسی تولید می‌شود.

 

تبدیل BS به BS و دبل تبدیل اتصالات انگلیسی

این تبدیل‌ها برای اتصالات مقاطع مختلف در سیستم اتصالات انگلیسی کاربرد دارد. این تبدیل‌ها از ترکیب دو تبدیل BS تشکیل شده‌اند و از دو نوع آلیاژ پایه مس و آلیاژ آلومینیوم تولید می‌شوند.

 

اسپرینکلر آتش (Fire sprinkler)

یکی از اجزای سیستم های اطفای حریق اتوماتیک محسوب می گردد. اسپرینکلر زمانی که اثری از آتش‌سوزی را تشخیص دهد، مانند وقتی که دما از میزان مشخصی فراتر رود، آب را تخلیه می‌کند. عملکرد اسپرينكلر به این صورت است که پاشنده‌ها داراي حباب شيشه‌اي شامل مايع حساس به حرارت هستند. كه در مواجه با آتش به صورت مستقل شكسته شده و باعث پاشيده شدن آب روي آتش و كنترل آن مي‌شوند.

نمایندگی آریا کوپلینگ فردیس

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

کاربرد اسپرینکلر آتش در جهان :

اسپرینکلر آتش‌نشانی به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود و در هر سال در سراسر جهان بیش از ۴۰ میلیون از این قطعه نصب می‌گردد. در ساختمان‌هایی که توسط اسپرینکلر آتش حفاظت شده و دارای طراحی و نگهداری استاندارد باشد، بیش از ۹۹ درصد از آتش‌سوزی‌ها به تنهایی توسط اسپرینکلر کنترل می‌شود.

آمار ها نشان می دهد اسپرینکلر نقش بسیار مؤثر در مهار حریق ها داشته است. نکته جالب تر این است که در انگلستان تا کنون هیچ‌یک از ساختمان‌های مجهیز به سیستم اطفا حریق اسپرینکلر دچار خسارت‌های سنگین و مرگ ناشی از حریق نشده‌اند.

نمایندگی آریا کوپلینگ کرج

استفاده از اسپرینکلرها در شبکه‌های اطفای حریق اتوماتیک آبی به همراه تجهیزاتی همچون لوله کشی، شیرآلات و اتصالات جهت حفاظت از جان افراد، اموال آنها و همچنین جلوگیری از آسیب به سازه و فروریختن ساختمان‌ها به کار می‌روند. وظيفه سيستم‌های اسپرينكلر كنترل و جلوگيري از گسترش حريق در مراحل اوليه شكل‌گيري تا رسيدن نيروهاي عمليات آتش نشاني است.

اسپرینکلر (پاشنده آب) چیست و چه کاربردی در آتش نشانی و اطفا حریق دارد؟

در ادامه آموزش های آتشران درباره آتش نشانی و اطفا حریق به بحث اسپرینکلر و انواع اسپرینکلر آتش نشانی می‌پردازیم. در این مقاله قصد داریم به سوالاتی از قبیل اینکه اسپرینکلر آتش نشانی چیست؟ مایع داخل اسپرینکلر چیست؟ و لوله کشی اسپرینکلر پاسخ دهیم.

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

انواع اسپرینکلر آتش نشانی

 • سیستم های اسپرینکلر تر

در سیستم تر آب با فشار زیاد تا پشت اسپرینکلرها وجود دارد و در زمان حریق و با  افزایش درجه حرارت حباب شیشه ای دهانه اسپرینکلر شکسته می‌شود و اسپرینکلر باز شده و آب تخلیه می‌گردد.

نمایندگی فروش محصولات آریا کوپلینگ

 • سیستم های اسپرینکلر خشک

در سیستم خشک از هوای فشرده درون لوله ها استفاده می‌شود. زمانی که اسپرینکلر فعال می‌شود، هوای فشرده تخلیه شده و افت فشار درون لوله باعث باز شدن شیر سیستم و ورود آب به شبکه لوله کشی و در نهایت تخلیه شدن از اسپرینکلر می‌شود. سیستم خشک نسبت به سیستم تر از سرعت عمل پایین تری برخوردار است. در صورتی که فشار آب در شبکه اسپرینکلر خشک دچار افت شود، باید از کلید خودکار و پمپ کمکی استفاده شود.

 

 • سیستم های اسپرینکلر سیلابی

در سیستم سیلابی همه اسپرینکلرهای نصب شده از نوع اسپرینکلر باز هستند و آب در پشت شیر کنترل اتوماتیک نگه داشته می‌شود. در زمان وقوع حریق، سیستم اعلام با ارسال سیگنال باعث باز شدن شیر کنترل می‌شود که در نهایت آب به سیستم وارد شده و از تمامی اسپرینکلرها تخلیه می‌گردد. سرعت تخلیه آب در این سیستم بسیار بالاست.

نمایندگی آریا کوپلینگ البرز

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

 • سیستم های اسپرینکلر پیش عملگر

زمان وقوع حریق، سیستم اعلام با ارسال سیگنال باعث باز شدن شیر کنترل و ورود آب به سیستم می‌شود. در این سیستم ارسال سیگنال مستقیما از دتکتور صورت نمی‌گیرد و تجهیزات سیستم اعلام حریق از طریق دستگاه کنترل مرکزی  به شیر کنترل سیستم فرمان می‌دهند. اغلب در مکانهایی که احتمال تأثیر منفی آب بر روی تجهیزات وجود دارد، از این سیستم استفاده می‌شود.

 

نازل آتش نشانی

نازل آتش نشانی ، وسیله ای برای تولید و هدایت جریانی از آب ، کف ، پودر یا سایر مواد خاموش کننده آتش است. ساده ترین نوع، نازل لوله ای یا تک حالته است که دارای پیوست ترمینال است و جریان را تنظیم می کند.

نازل های شیلنگ آتش نشانی می توانند جریان های باریکی یا پراکنده ایجاد کنند و این امر باعث می شود جریان بدون قطع شدن منبع برق متوقف شود. جریان فوم از محلول ۱الی ۶ درصد مواد کف کف در آب بدست می آید. (شارژ کپسول آتش نشانی) محلول توسط یک اتصال نازل در یک قسمت پراکنده می شود ، که در آن قطره ها با هوای بیرون آمده توسط نیروی جریان مخلوط می شوند. خروجی نازل های شلنگ آتش نشانی در هر ثانیه بین ۱ تا ۲۰۰ کیلوگرم ماده خاموش کننده آتش متغیر است.

نمایندگی فروش آریا کوپلینگ در شهریار

بین نازل های دستی (با خروجی های کمتر از ۱۳ کیلوگرم در ثانیه) و نازل های جک دار تمایز قائل می شود. ممکن است نازل های جک دار ثابت باشد ، به عنوان مثال ، به سقف یک وسیله نقلیه ، عرشه یا سکوی بالابر متصل باشد ، یا ممکن است توسط برخی وسیله نقلیه یا با دست آنها حمل شود. از نازل های دستی در موتورهای آتش نشانی ، پمپ های با موتور و ایستگاه های شیلنگ در داخل ساختمان ها استفاده می شود. نازل های شلنگ آتش با استفاده از سرهای اتصال سریع به خطوط شیلنگ متصل می شوند

نمایندگی آریا کوپلینگ در شهریار

معرفی نازل آتش نشانی

ﻧﺎزل در آﺗﺶ ﻧﺸﺎﻧﯽ به دستگاهاهی گفته می شود که ﺟﻬﺖ انتقال و پاشیدن آب ﯾﺎ ﮐﻒ ﺑﺮ روی ﯾﮏ ﺳﻄﺢ ﯾﺎ ﻣﺤﻞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ

به عبارت دیگر نازل ها در واقع همان کف پاش ها می باشند که در طرح های مختلفی مانند انواع نازل تفنگی ، نازل فایرکس و نازل سه حالته موجود می باشند. (شارژ کپسول آتش نشانی)

 

مزایای نازل آتش نشانی

نازل ها در طرح انگلیسی و آلمانی موجود می باشند و بیشتر آنها قابل استفاده برای هیدارنت های ۱.۵ ، ۲ و ۲.۵ مناسب می باشند.

نازل ها از جنس آلومینیومی و برنزی طراحی و تولید می شوند. قدرت پرتاب کف یا آب در نازل ها ۲۳۰، ۴۰۰ و ۴۵۰ لیتر در دقیقه می باشد.

 

فوک نازل حرفه ای EPS چیست؟

فوک نازل حرفه ای در واقع یک نازل اسپری آتش هستند که جریان آب را به صورت قطرات کوچک تجزیه می کنند. با تجزیه قطرات آب ، جریان آب به یک سطح بزرگتر رسانده می شود و بر روی میزان جذب گرما تاثیر می گذارد.

فوک نازل حرفه ای EPS به علت قابلیت انعطاف پذیری ، نقش مهمی در تاکتیک های آتش نشانی ایفا می کنند. نازل ها در سبک ها و اندازه های مختلفی وجود دارند و این فوک نازل حرفه ای (EPS شارژ کپسول آتش نشانی)

نمایندگی آریا کوپلینگ ملارد و شهریار

و یا همان نازل ها داریا یک غلاب قابل تظیم می باشند که در انتهای یک شلینگ مانند شستی قرار دارد و جریان آب را تنظیم می کنند که می توان آن را به طور ثابت و ریز تنظیم کرد.

 

نازل آتش نشانی ساده یا تک حالته

این نوع از نازل های از جنس آلومنیوم، استیل، برنج و حتی پلاستیکی ساخته میشوند. نازل های ساده یا به اصطلاح تک حالته تنها یک دستگیره کنترلی برای دو حالت ۰ و ۱ یا باز و بسته دارند که امکان قطع و وصل نمودن جریان آب را دارند. سایز بندی این نوع از نازل ها از سایز “۱/۲ الی “۱/۲ ۱ است.

 

نازل آتش نشانی شیردار یا نازل سه حالته

این نوع از نازل ها از جنس آلومنیوم، استیل، برنج و حتی پلاستیکی ساخته میشوند. نازل های تفنگی یا به اصطلاح سه حالته، علاوه بر ویژگی باز و بسته کردن جریان آب، امکان انتخاب نوع پاشش آب را بصورت جت و یا پودری را به اپراتور میدهد، این نوع از نازل ها بیشتر در خودرو های آتش نشانی، سایت های نفتی و مراکزی که سیستم اطفای آبی متحرک دارند استفاده میشود. این نوع از نازل ها دارای سایز بندی از سایز “۱/۲ الی “۱/۲ ۲ را دارا هستند. (شارژ کپسول آتش نشانی)

 

نمایندگی فروش محصولات آریا کوپلینگ اندیشه و ملارد

مشتریان عزیز، چنانچه قصد خرید آنلاین محصولات آریا کوپلینگ را دارید می توانید با مراجعه به لینک زیر کالای موردنظر خود را انتخاب و تهیه کنید.  

خرید آنلاین محصولات آریا کوپلینگ

X