logo

تماس با ما

بخش انفورماتیک و پشتیبانی وب 09337471661
crm@khaji.ir
989337471661

پکیج مناسب برای ساختمان شما

پکیج مناسب برای ساختمان شما

پکیج شوفاژ امروزه تبدیل به متداول‌ترین سیستم گرمایش برای مکان‌های عمومی و منازل در سراسر دنیا شده است، همواره مردم به دنبال آسایش و راحتی هستند و دلیل محبوبیت استفاده از شوفاژ همین امر می‌باشد. اما قبل تهیه پکیج باید یسری نکات رو مد نظر داشت تا همه بهترین عملکرد را داشته و هم اینکه مناسب آن منطقه سکونت و فضای تحت پوشش باشد.

پکیج از نظر نحوه نصب و مکان قرار گیری به دو دسته پکیج‌های دیواری و زمینی تقسیم می‌شود.

پکیج زمینی

این پکیج‌ها که در دسته پکیج‌های فن‌دار قرار می‌گیرند قابل نصب در تراس، بالکن و یا آشپزخانه نیستند. این پکیج‌ها باید در مکان‌های بسته نصب شوند تا مشعل فن‌دار به کار رفته در آنها در معرض جریان باد و باران قرار نگیرد. پکیج‌های زمینی سر و صدای زیادی در حین کار دارند و نمی‌توانند در داخل خانه یا آپارتمان نصب شوند. بعضی از مدل‌های پکیج‌های زمینی دارای مخزن آب برای ذخیره آبگرم هستند، که این ویژگی مثبت در هنگام قطعی آب بسیار کاربردی است.

اگر متراژ خانه شما بیش از ۳۰۰ متر مربع می باشد بهتر است از پکیج های زمینی استفاده گردد ودرصورتی که مصرف کننده به آب گرم بیشتر و یا گرمای بیشتری احتیاج داشته باشد پکیج زمینی برترین گزینه برای بهره برداری می باشد.

پکیج زمینی

پکیج‌های دیواری

این پکیج‌ها نصب ساده‌ای دارند و به راحتی روی دیوار قرار می‌گیرند. به خاطر اندازه کوچک و شکل ظاهری که دارند، می‌توان به سادگی آنها را در آشپزخانه و کنار کابینت نصب کرد. این پکیج‌ها را می‌توان در تراس و یا بالکن نیز نصب کرد. پکیج دیواری از نظر تنظیم درجه حرارت مورد نیاز، گزینه‌های متنوعی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به عبارتی، پکیج دیواری میزان مصرف و حرارت مورد نیاز هر واحد مسکونی را از هم جدا می‌کند.

پکیج زمینی

تفاوت پکیج دیواری و زمینی

در این جا می خواهیم پکیج دیواری و زمینی را که از سیستم های گرمایشی می باشند را بررسی کنیم.

این که چه فرقی بین این دو وجود دارد.

ظرفیت حرارتی پکیج زمینی بیشتر از پکیج دیواری است.

قدرت گرمایشی پکیج زمینی بسیار بالاتر است.

پکیج دیواری ابعاد کوچکتری نسبت به پکیج زمینی دارند و بر روی دیوار مثل کابینت وصل می شوند.

در صورتی که پکیج زمینی باید مانند کابینت زمینی بر روی زمین قرار بگیرد.

پکیج زمینی به خاطر وجود مخزن آب گرم مصرفی را ذخیره می کند.

پکیج مناسب برای ساختمان من

قبل از انتخاب و خرید پکیج باید یسری نکات را در نظر گرفت

نکاتی از قبیل اینکه:

این پکیج را برای چه مکانی می‌خواهیم؟

چه مقدار فضا در اختیار داریم؟

به چه مقدار گرما نیاز داریم؟

ابتدا متراژ و وسعت خانه خود را در نظر بگیرید. پکیج دیواری و زمینی ظرفیت حرارتی بسیار متفاوتی با هم دارند. ظرفیت حرارتی پکیج زمینی از ۲۸ کیلو وات تا ۱۵۰ کیلو وات است. این درحالیست که ظرفیت حرارتی پکیج دیواری بین ۱۸ تا ۳۲ وات است. با این حساب اگر آپارتمانی نقلی دارید و یا برای داشتن هوایی مطلوب به گرمای کمی احتیاج دارید، پکیج‌های دیواری را انتخاب کنید. پکیج‌های دیواری قیمت کمتری به نسبت نوع زمینی خود دارند، اما پکیج‌های زمینی گرمای زیادی تولید می‌کنند و برای خانه‌های بزرگ و یا ساختمان‌های ویلایی، بهترین گزینه هستند.

این نکته را هم به یاد داشته‌باشید که پکیج‌های دیواری از طول عمر بیشتری به نسبت پکیج‌های زمینی برخوردار هستند.

انتخاب پکیج دیواری با ظرفیت دستگاه

دستگاه های پکیج دیواری در ظرفیت های مختلف  در بازار موجود بوده که شما با توجه به متراژ واحد مسکونی خود می توانید در بین این مدل ها انتخاب کنید.

ظرفیت حرارتی خروجیمتراژ مناسب
۲۴۰۰۰ Kcal   تا ۱۲۰ متر مربع
۲۸۰۰۰ Kcal   از ۱۲۰ تا ۱۸۰ متر مربع
۳۲۰۰۰ Kcal  از ۱۸۰ تا ۲۲۰ متر مربع
۳۵۰۰۰ Kcal    از ۲۲۰ تا ۲۷۰ متر مربع

این متراز ها حدودی بوده و برای شرایط مختلف، ظرفیت گرمایشی مورد نیاز متفاوت می باشد. از جمله عواملی که در این مهم تاثیر گذار هستند میتوان به : ۱-سیستم گرمایشی (رادیاتور-فن کوئل-کویل داکت اسپلیت و …) ۲-تعداد سرویس بهداشتی ۳-طبقه اول-میانی یا آخر بودن ۴-باز یا بسته بودن فضای ساختمان های همسایه (مثال : شما در آپارتمانی با متراژ ۱۱۰ متر مربع واقع در طبقه چهارم  هستید و ساختمان های سمت چپ و راست آن آپارتمان، ۲ طبقه هستند. بنابراین واحد شما از چهار طرف باز است، در این صورت با توجه به بار گرمایی بیشتر ۲۸۰۰۰ کیلوکالری پینهاد می شود.) ۵-فاصله تا آخرین رادیاتور ۶-یک یا چند طبقه بودن بنا.

پکیج فن‌دار یا بدون فن

پکیج‌ها از نظر فنی در دو گروه فن‌دار و بدون فن قرار می‌گیرند. در پکیج‌های فن‌دار، آلاینده‌های ناشی از سوختن، به وسیله فن از طریق دودکش از پکیج خارج می‌شوند. در این پکیج‌ها قطعه‎‌ای به نام فلنج فن وجود دارد که اکسیژن مورد نیاز برای احتراق را از محیط بیرون می‌گیرد و آلاینده‌ها را از دستگاه خارج می‌کند.

در گذشته پکیج‌های دیواری فن‌دار دارای سروصدای زیادی بودند، اما امروزه این مشکل اصلاح شده و صدای کمتری از پکیج به گوش می‌رسد. این پکیج‌ها را می‌توان در تراس یا بالکن نصب کرد.

در پکیج‌های بدون فن، خروج آلاینده‌ها از طریق مکش دودکش‌ها اتفاق می‌افتد. دودکش این پکیج‌ها باید در تماس با هوای آزاد قرار بگیرد، تا آلاینده‌های خروجی دوباره به داخل خانه باز نگردند.

پکیج‌های بدون فن، تنها می‌توانند در داخل خانه نصب شوند. باید توجه داشت که این پکیج‌ها اکسیژن مورد نیاز برای احتراق را از هوای داخل خانه تعبیه می‌کنند، که این خود باعث کمبود اکسیژن در منزل خواهد شد.

پکیج تک مبدل بخریم یا دو مبدل؟

اگر به دنبال خرید پکیج گرمایشی مناسب هستید، پس با اصطلاحات تک یا دو مبدل آشنا شده‌اید. در پکیج تک مبدل، یک مخزن و در دو مبدل، دو مخزن وجود دارد. نباید فکر کنید که وجود دو مخزن در پکیج باعث افزایش کارایی آن می‌شود.

البته برداشت اشتباهی در مورد پکیج‌های دو مبدله وجود دارد که این پکیج‌ها قابلیت گرم‌کردن خانه و آب را باهم دارند. این درحالی است که پکیج‌های تک مبدل نیز مانند دو مبدل، قابلیت‌های گرم‌کردن خانه و آب را باهم دارند. اما این پکیج‌های دو مبدل نیز مزیت‌هایی به نسبت تک مبدل دارند.

اول اینکه دمای آب مصرفی در پکیج‌های دو مبدل یکنواخت‌تر از پکیج‌های تک مبدل است.

دوم اینکه در پکیج‌های دو مبدله، آب گرم برخورد مستقیمی با شعله ندارد. همین مسئله فرایند رسوب‌گذاری را کاهش داده و به تاخیر می‌اندازد.

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت